Cvičení z diskrétní matematiky - ZS 2018/19

Kdo měl nárok na zápočet, všechny zápočty jsou zapsány. Tabulku s ostatními vložím 1. nebo 2.1. Většinou chybí pár bodů - buď můžete psát opravnou písemku nebo doplnit úkoly. Některým to nestačí - opravná písemka bude určitě.

Pro skupinu čtvrtek 12:20-13:50

Podmínky zápočtu:

Pokyny k domácím úkolům - 1. část

Termín první části domácích úkolů je 30.11., jelikož je to termín, kdy se i píše písemka, doneste s sebou ideálně všechny úkoly právě na písemku a odevzdejte na začátku hodiny před ní.

Jak asi zjistíte, většina úkolů se nachází ve sbírce. ALE - řešení ve sbírce často nejsou úplná a občas obsahují i chyby. Opisováním se sbírky možná dostanete pár bodů za úkol, ale rozhodně se nic nenaučíte. Zkuste tedy počítat úkoly sami (případně se spolužákem - a uveďte s kterým).

Pokud na cvičení nemůžete, určitě se už kvůli písemce budete muset omluvit!!! Potom lze úkoly zaslat též na můj mail syrovatkova na kam.mff.cuni.cz. V tom případě do předmětu prosím nezapomeňte uvést Diskrétka, čas vašeho cvičení a slovo úkol.

Nemusíte se výrazněji rozepisovat, ale je potřeba uvést vše potřebné - tzn. z čeho vycházíte, proč platí to, co používáte, jak jste na co přišli. U indukce nezapomeňte na jasné uvedení toho, co chcete ukázat i indukčního předpokladu a kdy a jak ho používáte.

Příklady ze cvičení