Optimalizační metody - NOPT048

LS 2010, Jiří Sgall, pondělí 9:00, S5

Kontakt a konzultace

Konzultace nejlépe po předběžné domluvě mailem. Nejčastěji mě zastihnete v pondělí 11-12 a 14-15 a v úterý 11-12 a 13-14.

E-mail: last name at kam.mff.cuni.cz
Telefon: 221 914 293
http://kam.mff.cuni.cz/~sgall/
Pracovna: 3. patro, místnost 326, Malostranské nám. 25

Cvičení a formulář pro odevzdání domácích úkolů


Zkoušky

Termíny

Další opravné termíny budou spíše po individuální dohodě, buď v první polovině července nebo v září.

Řádné termíny jsou  úterý 25. 5. (i odpoledne od 14 hod), úterý 1. 6., středa 2. 6., strředa 9. 6., úterý 15. 6., pátek 18. 6. (bude otevřen podle potřeby), úterý 22. 6. a úterý 29. 6. Všechny termíny jsou vypsány v posluchárně S1 od 9 hodin. Můžete ale přijít kdykoliv během dopoledne, tím si můžete i ušetřit čekání.

Před složením zkoušky je nutné získat zápočet. Abych umožnil plánování zkoušek s předstihem, není to formální podmínka v SIS. Ale před samotnou zkouškou musíte mít zápočet zapsaný aspoň v SIS, případně dostatečný počet bodů od cvičících a žádné nedořešené problémy. Pokud Váš zápočet závisí na dodatečných příkladech, musíte se domluvit s cvičícími, aby je včas opravili.

Když se přihlásíte na některý termín, tak jej využijte nebo se včas omluvte či odhlašte. Propadlým termínem ztracíte svůj pokus, navíc případně  propadlý termin mohl využít některý z vašich spolužáků. Naplánujte si první termín tak, abyste měli čas na případný opravný termín.

Průběh zkoušky

Součastí zkoušky jsou příklady (napsat duální program, napsat lineární program pro daný problém, spočítat vrchol mnohostěnu apod.). Tato část zkoušky je prominuta studentům, kteří získali z úkolů alespoň 50 bodů.

Hlavní částí zkoušky je ústní zkouška z probírané teorie. Po zadání otázek budete mít čas na přípravu. Studijní materiály (skripta, učebnice a zápisky z přednášek) ani notebooky, kalkulačky, PDA, atd., nejsou u zkoušky dovoleny. Společenský oblek není nutný.


Literatura a další pomůcky


Probraná témata - aktuální