Cvičení k přednášce Algoritmy a datové struktury II [NTIN061] v zimním semestru 2020/2021. Probíhá ve středu od 09:00 v S10.
V čase dle rozvrhu se sejdeme virtuálně skrz platformu Zoom. Odkaz, který zůstává po celý semestr stejný, jsem posílal emailem. Pakliže se vám ztratí, ozvěte se a já ho pošlu znovu. Do místnosti se bude dát připojit již před oficálním začátkem cvičení.
Cvičení bude probíhat obdobně jako prezenčně - na začátku si trochu zopakujeme potřebnou látku z přednášky, poté budete řešit úlohy ve skupinkách po 3-4 studentech a na konci si pak společně zrekapitulujeme řešení. Zadání úloh zveřejním se začátkem cvičení na webu. Pokud se nemůžete zúčastnit virtuálního cvičení, velmi doporučuji zamyslet se nad úlohami samostatně.
Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, budete tápat nebo jen chtít popostrčit správným směrěm, neváhejete se ozvat. Rád odpovím na dotazy mailem, na Discordu nebo cokoliv (do)vysvětlím ať už individuálně nebo skupinově na Zoomu.
Domácí úkoly můžete řešit kolektivně, ale řešení musí každý zformulovat a sepsat sám za sebe. Nápadně podobná řešení budou podrobena bližšímu zkoumání.
Řešením domácího úkolu se myslí navrhnutí algoritmu nebo dokázání nějakého tvrzení. Důkaz by měl být korektní, srozumitelný a přehledný. Tvrzení a algoritmy z přednášky můžete používat bez důkazu. Hezký návod jak psát domácí úkoly sepsal Václav Končický.
Úkoly preferuji psané na počítači, pokud možno ve fomátu PDF (ideálně sázejte v $\LaTeX \text{u}$), v případě rukou psaných řešení použijte scan nebo kvalitní fotku (existuje spousta skenovacích aplikací pro Android i iPhone). Pro lehké začátky s $\LaTeX\text{em}$ můžete vyzkoušet hackmd.io (Markdown + $\LaTeX$), pokud byste měli problém rozchodit $\LaTeX$ u sebe můžete vyzkoušet overleaf.com.