Datové struktury 1

Michal Koucký
<koucky@iuuk.mff.cuni.cz>

ZS 2014/2015

TIN066 - 2/0 Zk

Čas konání: Po 12:20-14:00.
Místo konání: S5, Malá Strana.

Základní přednáška o konstrukci efektivních datových struktur pro magisterské studium informatiky. Vyhledávací stromy, haldy, hašování. Analýza nejhoršího, amortizovaného a očekávaného chování datových struktur. Samoupravující se datové struktury. Chování a analýza datových struktur na systémech s paměťovou hierarchií.

Plán přednášky

Literatura:

Domácí úkoly

  1. Do 23.10. 2014.
  2. Do 13.11. 2014.
  3. Do 8.12. 2014.
  4. Do 4.1. 2015.
  5. Dva dny před zkouškou

Zkouška

Termíny zkoušek jsou vypsané v SISu, kde se i na zkoušky zapisuje. Když se přihlásíte na některý termín, tak jej využijte nebo se včas omluvte či odhlašte. Propadlým termínem ztracíte svůj pokus, navíc případně propadlý termín mohl využít některý z vašich spolužáků.

Zkouší se z probrané látky. Příklad zkušebních otázek je zde. Zkouška je ústní. Po zadání otázek budete mít čas na přípravu. Studijní materiály (skripta, učebnice a zápisky z přednášek) ani notebooky, kalkulačky, PDA, atd., nejsou u zkoušky dovoleny. Společenský oblek není nutný, ale přiměřené oblečení je doporučeno.

Pokračování

V letním semestru je volně navazující přednáška Datové struktury II.

Často kladené otázky

Q: Chtěl bych odevzdat řešení do CodExu v C++11, ale CodEx C++11 neumí. Co s tím?

Bohužel, CodEx v součacné době z technických důvodů nepodporuje C++11. Řešení do CodExu je tak nutné odevzdat ve starší formě C++.

Q: Jsem student kombinovaného studia, jaké jsou povinnosti pro získání zápočtu a zkoušky z této přednášky?

Účast na mých přednáškách není povinná, i když ji samozřejmě doporučuji. V průběhu semestru plánuji zveřejňovat na svých webových stránkách svoji přípravu, ze které půjde vyčíst, co se zhruba probralo. Tato informace však nemusí být nutně úplná. Zkoušet se bude z probrané látky. Zápočet není, domácí úkoly jsou dobrovolné. Nicméně pokud vyrešíte všech pět úkolů, můžete si tím vylepšit známku až o jeden stupeň, pokud budete schopen(na) při zkoušce svá řešení rozebrat. Tím především prokážete to, že jste je skutečně vypracoval(a) sám(a). (Jinak ale pokud probranou látku budete umět třeba na jedničku, jedničku dostanete i bez domácích úkolů.)